Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Lednová výprava
admin Offline
Administrator
*******

Příspěvků: 3
2
Připojen(a): Apr 2011
Přidat uživateli hodnocení 1
#1
Lednová výprava
Ahoj přátelé!

Oslepující jas slunce a mrazivý dech severáku Ti odebírají poslední pocity tepla, energie a vůle k udělání dalšího kroku. Leč přesto Tvé mrazem těžce zkoušené tělo ten krok udělá, protože pud sebezáchovy a touha zmírnit krvácející rány v lůně přírody jsou mnohem silnější než lenost a lhostejnost.

I. O co jde?
Protáhnout své Vánocemi obalené tělo a podělit se o radost z rozdání chudé leč potřebné výslužky těm potřebným, jako třeba lesní havěti.

II. Kdy?
7. dne měsíce sněhu L.P. dvoutisícího dvanáctého.

III. Kde?
O deváté hodině je sraz u vrátnice „Zemského ústavu pro choromyslné v Německém Brodě“ (vrátnice do areálu staré nemocnice, u dolního parkoviště) a vyrazí se Lázničkovou strání k Dráťáku I, po levém břehu se obejde a po hrázi Dráťáku II se přejde na břeh druhý, za nímž se napojíme na modrou značku, která nás dovede do obce Rozňák a naše další kroky budou sledovat značku, tentokráte zelenou, do obce Knyk a podél kaskády rybníků, tj. Vlkovskem, dojdeme do Skaut clubu, kde bude vycházka kladně vyhodnocena, dáme čaj a ti úspěšní přeživší i sušenku.
Zkracovací varianta je nejít až do Knyku, ale před hrází Dráťáku II zabočit do kopce doprava a kolem Kotlasova statku, s případnou občerstvovací zastávkou, na silnici, ze které sejít dolů k rybníku Zádušnímu a dále pokračovat po původní trase.

IV. Vybavení?
Dbát zvýšené pozornosti aktuálním klimatickým podmínkám jako například sníh, déšť, vítr, slunce, a z toho odvodit oblečení, obutí a transportní pomůcky.

V. Doplňková činnost?
Boby, pytle, sáňky, lyže, sněžnice, brusle, ski a lední medvěd.

VI. Hlavní činnost?
Dopravit kus okoralé skývy chleba lesní zvěři. „Okoralá skýva chleba“ – obecný název pro vhodnou potravu potřebnou k přežití havěti přes trudnou zimu, tzn. jablka, kaštany, mrkev apod. (viz bod VII.a).


(zvadlo vytvořili Trdlo se Swidou)
12-30-2011, 09:08 AM


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)